Si të bëjmë freskuesen e thjeshtë të lëshojë ajër të kondicionuar

3138

1.  Blini ose gjeni një freskuese të thjeshtë.

2.  Blini 4 ose më shumë shishe uji të vogla.

3.  Hapini ato dhe fusni nga 2-3 lugë kripë tek secila prej tyre.

4.  Mbyllini shishet mirë dhe futini të ngrijnë në frigorifer.

5.  Vendoseni freskuesen mbi një tavolinë apo një objekt që të ketë hapësirë përpara.

6.  Nxirrini shishet e ngrira nga frigoriferi dhe vendosini mbi një tabak.

7.  Vendoseni tabakun me shishet e ngrira para freskueses.

8.  Ndizeni freskuesen dhe shijoni ajrin e kondicionuar.

9.  Sapo të shkrijë uji i shisheve zëvendësoji ato me shishet e tjera të ngrira.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?