Si të pastrojmë njollat në tapet me produkte shtëpiake

3761

Në vijim do të listojë disa mënyra mjaft efektive dhe ekonomike për pastrimin e njollave në tapet.

1.  Me birrë.

•  Hidheni birrën sipër njollës dhe lijeni të veprojë për disa momente.

•  Me një copë filloni të fërkoni vendin ku është njolla.

•  Këtë proçes përsëriteni derisa njolla të jetë zhdukur plotësisht.

 

2.  Me uthull.

Uthulla është një superhero për pastrimin e njollave.

•  Përzieni 1 lugë sodë buke në gjysmë gote uthull dhe hidheni në zonën e njollës.

•  Me një copë filloni të fërkoni vendin ku është njolla.

•  Këtë proçes përsëriteni derisa njolla të jetë zhdukur plotësisht.

3.  Me shkumë rroje.

•  Lageni zonën e njollës paraprakisht me pak ujë.

•  Me një sfungjer dhe pak shkumë rroje fërkoni zonën e njollës për disa minuta.

•  Lieni të thahet  për disa orë.

•  Me një pece të thatë fërkoni zonën derisa njodha të zhduket.

•   Në fund fshini zonën me fshesë me korent.

 

4.  Me qumësht dhe miell misri.

•   Përzierja e qumështit me miellin e misrit është shumë i mirë në heqjen e njollave sidomos ato të bojës së stilolapsave.

•   Aplikoni përzierjen në zonën e njollës dhe lijeni të thahet.

•   Me një pece të thatë fërkoni zonën derisa njodha të zhduket.

•   Fshini zonën me fshesë me korent në fund.

 

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?