Si të bëjmë kokteilin “Pink Salty Dog”

1167

1.  Duhet të keni përbërësit e mëposhtme:

•  Kripë
•  70 ml Lëng Qitro 
•  2  Lugë gjelle Vodka
•  1 Lugë gjelle shurup Shege
•  Akull

2.  Njomni buzët e gotës me një fetë qitro.

3.  Në një pjatë hidhni pak kripë dhe vendosni gotat e sapo lyera me lëng qitroje me kokë poshtë.

4.  Shtrydhni rreth 70 ml lëng qitro dhe hidheni në një shaker.

5.  Shtoni vodkën lëngun e shegës dhe copa akulli të thyer.

6.  Tundeni fort shakerin për rreth 20-30 sekonda.

7.  Në gotat e lyera me krip shtoni akull dhe hidheni përzierjen.

Ju bëftë mirë!

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?