Si të bëjmë kokteilin “Caipirinha”

2623

1.  Për këtë kokteil ju duhet:

•  1 Limë

•  3-4 Lugë gjelle sheqer (sugjerohet sheqer kafë)

•  Akull

•  50 ml Vodka

2.  Një limë priteni në fëta dhe  hiqeni lëkurën.

3.  Në gotën  në të cilën do bëni servirjen bashkoni lëkurën e limës me sheqerin dhe shtypeni me një shtypës.

4.  Hidhni disa kuba akulli në gotë.

5.  Shtoni Vodkan.

6.  Përzieni me një lugë gjelle.

7.  Servireni me një pipe dhe me një fetë lime.

 

Ju bëftë mirë!

 

 

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?