Si të fshijmë programet nga kompjuteri

844

1.  Hapim “Computer”.

2.  Në krye gjejmë dhe klikojmë “Uninstall or change a program”.

•  Në Windows 7 do të duket kështu:

•  Në Windows 8 do të duket kështu:

3.  Klikojmë programin që dëshirojmë të fshijmë.

4.  Klikojmë “Uninstall”.

5.  Do tju dali një tabelë me pyetjen “A jeni të sigurtë për fshirjen e programit” dhe klikojmë “Yes”.

6.  Presim proçesin e ç’instalimit.

Në varësi të programit mund tju dalin tabela të tjera për pyetje rreth ç’instalimit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?