Si të hapim WhatsApp-in në kompjuter

1974

1.  Hapni internetin dhe shkoni në faqen zyrtare të programit.

2.  Faqja do tju hapet si më poshtë.

3.  Hapni WhatsApp-in nga Smartphoni dhe klikoni butonin e menusë.

4.  Tek menuja klikoni “WhatsApp Web”

5.  Do të hapet kamera dhe mundohuni të vendosni “QR Kodin” që gjendet tek faqja brënda kufijve të kameras si më poshtë:

6.  Prisni 2-3 minuta dhe lidhja do të bëhet me sukses.

 

Mos harroni që smartphoni duhet të ketë akses në internet gjatë gjithë kohës.

Total 5 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?