Si të hapim një program me shkurtim në tastierë

940

A keni dashur ndonjëherë të hapni një program të caktuar pa shkuar në desktop ose ta kërkoni në kompjuter? Atëherë ky artikull është për ju. Krijoni shkurtimin tuaj personal për të hapur programet e dëshiruara.

1.   Zgjidhni cilin program doni ta bëni me shkurtim. Për arsye shëmbulli ne kemi zgjedhur “Google Chrome”.

2.  Klikoni me të djathtë të mousit mbi program.

3.  Klikoni tek “Properties”.

4.  Shkoni tek menuja “Shortcut” dhe shkruani tek “Shortcut Key” shkurtimin tuaj të dëshiruar.

•  Në rastin tonë kemi përdorur “Ctrl + Alt + O”

5.  Më tej thjesht klikoni “Apply” dhe “Ok”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?