Si të shkarkojmë këngë nga youtube

1114

Të gjithë e dimë se çfarë është youtube dhe të gjithë duam që këngët tona të preferuara ti kemi në kompjuter ose smartphone. Për këtë arsye në këte artikull do të mësoni se si të shkarkojmë këngë nga youtube.

 

1.  Hapni internetin dhe shkoni në “youtube.com”.

2.  Gjeni këngën që doni të shkarkoni, në rastin tonë morëm “Maroon 5 – Sugar”.

3.  Kur të hapni videon, në krye do të keni Linkun e videos.

4.  Selektoni të gjithë linkun, klikoni me të djathtë të mousit dhe klikoni “Copy”.

5.  Hapni një faqe të re dhe shkoni në “youtube-mp3.org”.

6.  Në hapësirën në fillim të faqes klikoni me të djathtë të mousit dhe klikoni “Paste”.

7.  Tani klikoni “Convert Video”.

8.  Do tju dali si në foton më poshtë një buton “Download” klikojeni dhe do të filloj shkarkimi.

 

Tani e keni të mundur të krijoni krijoni arkivat ne kompjuter me këngët tuaja të preferuara.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?