Si të shtiresh si i sëmurë

2553

Çelësi i të mashtruar prindërit tuaj që jeni sëmurë është që ata tju gjejnë sëmurë. Për të arritur këtë ju duhet të bëni parapërgatitje.

1.  Fshihni termometrat.

Edhe nëse ju jeni një aktor i mirë mundohuni të mënjanoni të gjitha mundësitë të cilat mund tju nxjerrin në pah mashtrimin tuaj .

2.  Shtiruni sikur keni ftohtë (ethe).

3.  Pini një gotë me ujë të nxehtë.

Para se të thërrisni prindërit për ti treguar se jeni sëmurë pini një gotë me ujë të nxehtë. Kjo do tju bëjë që ju të djersiteni dhe temperatura juaj do tju ngrihet me disa grade.

4.  Ngrohni termometrin.

Nëse prinderit tuaj kanë një termometër shtesë  atëherë gjeni një moment kur ata të largohen nga dhoma dhe ngroheni termometrin në një pajisje (llampe, laptop,ngrohëse).

5.  Bëni sikur ju vjen për të vjedhë.

 Ngrihuni me vrap për të shkuar në banjë .

 Qendroni disa minuta në banjë duke bërë zhurma (sikur po villni).

 Dilni duke shtirur sikur ju vjen neveri.

 

 

Total 18 Votes
2

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?