Si të bëjmë kokteilin “Dirty Martini”

1080

1.  Për këtë kokteil duhet të keni përbërësit e mëposhtme:

•  45 ml Vodka Smirnoff no.21

•  Disa pika Lëng Ullinjsh

•  Akull

Dekor:

•   Ullinj

 

2.  Në një shaker hidhni pak akull të thyer.

3.  Shtoni lëngun e ullurit dhe vodkan në shaker.

 

4.  Tundeni shakerin për disa sekonda.

5.  Hidheni përzierjen në gotën ne një gotë Martini.

6.  Dekorojeni me ullinj.

Ju bëftë mirë!


Shënim:

Në rast se ju mungon Lëngu i ullinjve atëhere klikoni foton më poshtë për të parë si bëhet në kushte shtëpiake.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?